Ekonomi

Jefferies, Mükemmel Üç Aylık Sonuçların Ardından AppLovin Fiyat Tahminini Yükseltti; Hisse Senedi Artışları %25

AppLovin (NASDAQ: UYGULAMA) taşınabilir teknoloji şirketinin dördüncü mali çeyreği için beklenenden yüksek kar ve gelir açıklamasının ardından Perşembe günü açılıştan önce piyasada hisseler %25’ten fazla arttı.

Şirket ayrıca 2024 yılının ilk mali çeyreği için de olumlu bir tahminde bulundu.

AppLovin, 2023’ün dördüncü mali çeyreğinde hisse başına 0,49 dolar kazanç bildirdi ve bu, ortalama analist tahmini olan 0,35 doların üzerinde gerçekleşti. Şirketin bu çeyrekteki geliri, 928,38 milyon dolarlık ortalama tahminin üzerinde, 953 milyon dolara ulaştı.

AppLovin gelirinin %60’ını yazılım platformundan, geri kalan %40’ı ise taşınabilir oyunlardan elde etti.

Geleceğe bakıldığında AppLovin, gelirlerinin 2024’ün ilk çeyreğinde 955 milyon ila 975 milyon dolar arasında olacağını ve bu rakamın 923,8 milyon dolarlık ortalama tahmini önemli ölçüde aşacağını tahmin ediyor.

Jefferies analistleri, kazanç raporunun ardından APP’deki Satın Alma notunu doğruladı ve hisse senedi için fiyat hedefini önceki 60 $’dan 70 $’a yükseltti.

Analistler, AppLovin’in bu çeyrekteki güçlü performansının bir kez daha AXON teknolojisi ve talep tarafı platformundan kaynaklandığını belirtti. Tatil sezonu, taşınabilir oyunlar için olumlu geçti ve AXON’un hedefleme teknolojisinin yalnızca pazar payı kazanmasına değil, aynı zamanda gelişmiş reklam faaliyetleri yoluyla taşınabilir oyun pazarını genişletmesine de olanak sağladı.

Analistler, ilk çeyreğin de benzer faktörlerden etkileneceğini ve ardından şirketin ikinci çeyrekteki performansını bir önceki yılın sonuçlarıyla karşılaştırmaya başlayacağını öngörüyor. Analistler, önemli ölçeğiyle şirketin yazılım segmentinde yıl boyunca üç ayda bir büyüme beklerken, marjların %70 civarında kalacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu